مافیای خودرو

دلیل لغو مراسم رونمایی مستند «اختاپوس» چه بود + فیلم

مراسم رونمایی از مستند «اختاپوس» با موضوع «مافیای صنعت خودرو» شب گذشته لغو شد، اما دلیل آن چه بود؟

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس، مراسم رونمایی از مستند «اختاپوس» از تازه‌ترین محصولات سازمان سینمای حوزه هنری، شب گذشته (چهارشنبه ۴ دی) با حضور عوامل انتظامی لغو شد.

دلیل لغو این مراسم، شکایت یک شرکت خصوصی قطعه‌ساز از «مهدی انصاری» کارگردان مستند بود. وی البته بازداشت نشد و پس از صورتجلسه توسط نیروی انتظامی، حوزه هنری را به قصد منزل ترک کرد.

همچنین مستند «اختاپوس» توقیف نشده و صرفاً رونمایی از آن به زمان دیگری موکول شده است.

این مستند، نگاهی جسورانه و انقلابی نسبت به افشای فساد در صنعت خودرو دارد و از قطعه‌ساز ذی‌نفوذی در این حوزه خبر می‌دهد که چند دهه است در شورای تصمیم‌گیری خودروسازان حضور دارد و این موضوع خلاف قانون است؛ چون سایر قطعه‌سازان امکان حضور در این شورا را ندارند.

در توضیح نامگذاری این مستند آمده است: در صورتی که یکی از بازوهای اختاپوس قطع شود، می‌تواند به سرعت یک بازوی دیگر را رشد دهد. این‌ها همان مافیای خودرو هستند.

ستند «اختاپوس» قرار بود ساعت ۱۸ دیروز به طور همزمان برای مردم تهران (با سخنرانی حسن عباسی در حوزه هنری) و اراک (علی‌اکبر کریمی نماینده مجلس در سالن همایش‌های کانون فرهنگی بسیج) رونمایی شود. اکران مستند در اراک در یکی از مساجد شهر انجام گرفت.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا