اخبار خودرو

آیا افزایش قیمت خودرو ادامه‌دار است؟

سعید موتمنی رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان با اشاره به اینکه ثبات نسبی در بازار خودرو حاکم است، گفت: افزایش قیمت‎ها در بازار مقطعی است.

نرخ خودرو در حالی این روزها روندی افزایشی را تجربه می‌کند که تعطیلات اخیر خود عامل تشدید‌کننده رکود در بازار است. قیمت‌ها در روزهای اخیر افزایشی محسوس را شاهد است و برخی خودروها با نرخ هایی حتی با افزایش ۱۰ میلیون تومانی نرخ نسبت به یک ماه قبل فایل می‌شوند.

«سعید موتمنی» رئیس اتحادیه صنف نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو درباره دلایل افزایش قیمت‌ها در بازار گفت: در بازار افزایش نرخ از پانصد هزارتومان تا یک میلیون تومان داریم که مقطعی و طبیعی است و گاهی کاهش نرخ نیز درهمین نرخ هاست، قیمت‌ها را از طریق سایت‌ها بررسی نکنید همه سایت‌ها آگاهی دهنده هستند و با مراجعه به بازار از قیمت‌های اصلی با خبر شوید.

وی به سرمایه‌گذاران توصیه کرد از ورود به بازار خودرو به قصد سرمایه‌گذاری پرهیز کنند چرا که با توجه وضعیت پیش رو، با ریزش قیمت‌ها متضرر خواهند شد.

وی افزود: قیمت‌ها زمانی افزایش خواهند یافت که نرخ ارز نوسان داشته باشد واین روزها نوسانی در بازار ارز نداریم پس نباید نوسانی در بازار خودرو داشته باشیم و مردم باید آگاه باشند و به قیمت‌های اعلامی برخی سایت‌ها اعتماد نکنند. افزایش نرخ خودرو زمانی پیش می‌آید که عرضه یک خودرو کاهش یابد در این صورت است که با افزایش نرخ مواجه می‌شویم و از میان خودروها، سمند، پراید و پژو ۲۰۶ تیپ ۵ است که این روزها به دلیل کاهش عرضه، قیمتشان افزایش یافته است به طوری که پژو ۲۰۶ تیپ ۵ افزایش ۷ تا ۸ میلیونی داشته است.

موتمنی بیان کرد: تعداد مشتریان در بازار خودرو به شدت کاهش یافته است و اغلب معاملاتی که صورت می‌گیرد نیز به خودروهایی با نرخ کمتر از ۴۰۰ میلیون تومان اختصاص دارد و به ندرت معامله‌ای برای خودروهایی با قیمت‌های بالاتر از این رقم صورت می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا افزایش قیمت‌ها در بازار ادامه خواهد داشت یا خیر؟ گفت: تمامی افزایش قیمت‌ها مقطعی است و برخی تلاش می‌کنند مانع ریزش نرخ شوند. به هر حال کسانی که درماه‌های گذشته هیجانی خرید می‌کردند الان با ضررهای ۴۰ تا ۵۰ درصدی روبه رو شدند، یک زمانی پژو ۲۰۶ تا ۱۳۵ میلیون تومان هم بالا رفت و الان در حدود ۸۸ تا۸۹ میلیون تومان است پس خریداران آگاه باشند که زمان سرمایه‌گذاری نیست و امکان ضرر وجود دارد.

سعید موتمنی درآخر در مورد وضعیت خودروهای مونتاژی و وارداتی گفت: خودروهای مونتاژی مانند سراتو یا جک زیر نرخ شرکت فروخته می‌شود و با توجه به اینکه دو سالی است خودرو وارد کشور نشده است، نرخ این دست خودروها نیز با کاهش روبه‌رو شده‌اند.

منبع: پردیس خودرو

برچسب ها
مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا